איך תבחרי את יועצת השיווק שלך?

למה דווקא יועצת ומה הקשר לאבטיח? אז קודם כל חשוב לציין שהפוסט אמנם מנוסח בנקבה אך כמובן שמתייחס לשני המינים. אתן יכולות לקחת את כל מה שאתן הולכות לקרוא וליישם באיזו דרך שמתאימה לכן.


למה אבטיח? הו! עכשיו זה נהיה מעניין.

מתי בפעם האחרונה קניתן אבטיח שהייתן בטוחות ב-100% שהוא יהיה מעולה ובפועל, אין דרך פשוטה יותר לומר את זה - התבאסתן! למה? כי האבטיח עטוף בשכבות חזקות שאינן שקופות כך שלמעשה ישנה ריזיקה מסוימת שאנחנו לוקחות כשאנחנו רוכשות אותו.


עם זאת, יש כמה טיפים שקיבלנו ורכשנו עם השנים שמאפשרים לנו לעשות בחירות נכונות ולחזור הביתה עם אבטיח מתוק ואפילו חסר גרעינים.


אותו הדבר עם בחירת נושא הייעוץ בעסק.


לא תמיד זה פשוט וידוע מראש, הרבה פעמים ניקח החלטות שאינן טובות לנו כמו שניקח החלטות מעולות לעסק שלנו, כי בכל זאת - קשה לדעת משיחת טלפון או פגישת היכרות אם זו האישה שאת רוצה לצעוד איתה.


יחד עם זאת, ריכזתי לך מטה כל מיני טיפים חשובים שכדאי לך לבחון, לבדוק ולגשש כשאת מחפשת מישהי לרוץ איתה. כך שבפעם הבאה שתחשפי למבול של פניות ופרסומים ברשת, תדעי אילו תכונות עליך למצוא ביועצת השיווק הבאה שלך.יצירתיות אחת התכונות החשובות ביותר שצריכה להיות ליועצת השיווק שלך היא יצירתיות. מישהי שתוכל להסתכל על העסק שלך למעלה, מגבוה, כזו שלא תפחד להראות לך לאן את יכולה להגיע. מישהי שתעשה מכל הלימונים שלך לימונדה טעימה מבלי שתצטרכי להוסיף סוכר!


מישהי שתדע להוציא ממש עוד ועוד מוצרים ושירותים, שתצליח לבנות ביחד איתך את כל ה"וואווים" האלה שהלקוחות אוהבים. מישהי שתדע איך לקחת טרנדים קיימים הקשורים לעיסוק שלך ולהטביע בהם את החותם האישי שלך. בקיצור, מישהי שלגמרי רואה אותך בצבעים שאף פעם לא הכרת.גמישות לצד היצירתיות חשוב שתהיה ליועצת השיווק שלך רמה מסוימת של גמישות, כזו שתדע לקבל אותך כשאת לא ממש מעוניינת לעשות משהו שהציעה, כזו שתדע להכיר אותך ומה מתאים לך יותר ומה מתאים לך פחות. מישהי שתקבע לך לו"ז עצבני אבל תדע להתגמש כשצריך וכשסדר היום שלך דורש זאת.


גמישות היא תכונה חשובה והכרחית בניהול עסק, אם יועצת השיווק שלך לא תהיה מספיק גמישה למחשבות, תהיות ורצונות שלך - יתכן והעסק שלך יתחיל לקבל את החותם שלה, וחבל.אובייקטיביות מכירה את זה שאת מתאהבת במוצר חדש שפיתחת, או אולי סדנה שיצרת? התאהבת ברמה שאת לא מצליחה לראות אפילו את הפגמים שעלולים להיות? מעולה! כי דווקא בקטע הזה עדיף שיועצת השיווק שלך תאזן אותך.


עליה להיות אובייקטיבית, להצליח לראות את התמונה הכוללת - מה נכון לך עסקית, לצד מה את מתחברת. עליה להבחין בין מה שהיא רוצה להציע ונכון לך - לבין מה שאת מסוגלת מהותית לעשות. בין האמונות שהיא מביאה - לשלך, בין הצבעים שהיא בוחרת לצבוע את העסק שלך לבין מי שאת מרגישה שאת רוצה להביא.


זכרי תמיד כי יועצת שיווק טובה צריכה להציג בפניך מספר אופציות לבחירתך ולא לקבוע עבורך. נכון, היא כנראה (או לפחות אמורה) מבינה קצת יותר ממך בניהול עסקי/שיווקי אך אם את לא תאמיני במה שהיא מייעצת לך לעשות - אף אחד לא יקנה את זה, תרתי משמע.


אנרגטיות מכירה את הימים הפחות נעימים? אלה שכל מה שבא לך לעשות בה זה להשאר במיטה, לשתות משהו חם ולצפות במרתון הסדרה האהובה עליך? יועצת שיווק טובה תדע להוציא אותך מזה, אם תהיה בה מידה מספקת של אנרגטיות היא תצליח להוציא אותך לאוויר העולם גם כשפחות מתחשק, כי מה לעשות - עסק צריך לעבוד.


יועצת שיווק קלילה, בעלת חוש הומור וכזו שגורמת לך לרצות לעשות כל הזמן היא זו שתצליח להדביק אותך באנרגטיות שלה, וכשזה יקרה - מבטיחה לך שתרגישי שאפילו השמיים אינם הגבול בשבילך!


"משימתיות" (כזו שמובילה לתוצאות...) בנינו, יועצת שיווק מספיק מדליקה, מצחיקה, אנרגטית, אובייקטיבית, גמישה ויצירתית לא בהכרח תצליח לעזור לך בעסק אם היא לא תדע לפקס אותך, לבנות לך תכנית עבודה ולחדש איתך מידי רבעון את המטרה העסקית.


מעבר לכיף (וחשוב שיהיה לכן כיף ביחד!) העסק צריך לעבוד ולהכניס כסף.

דאגי למצוא מישהי משימתית, כזו שנותנת לך שיעורי בית כשצריך או משימות להוציא לפועל.

אם הפגישה מתחילה ומסתיימת באותה נקודה, כנראה שמשהו שם לא זורם, וחבל.


מצאי את זו שתלמד אותך להסתכל קדימה, לבנות תכנית פעולה, לתכנן את השיווק שלך קדימה ולא רק בפגישה עצמה. מצאי לך מישהי שתחזיק לך את היד לאורך כל הדרך אך שתדע גם לתת דחיפה מאחור כשצריך, כי צריך - כל הזמן.


בהצלחה אהובה!
#שירותחדשבעסק #מוצרחדשבעסק #פיתוחעסקי #יועצתשיווקית #יועצתשיווק #שיווקלעסק #אסטרטגיהשיווקית #יצירתיות #גמישות #חשיבהמחוץלקופסא

Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
No tags yet.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
כל הזכויות שמורות לרותם יחזקאל 2017
  • Grey Facebook Icon
  • Grey YouTube Icon
  • Grey Pinterest Icon
  • Grey Instagram Icon
054-6690223