ההצלחות הגדולות ואלה שפחות

"ההצלחה לא באה אליך - אתה הולך אליה" מרווה קולינס


וואוו, איזו שנה עסקית זו היתה!

הרבה מאד טוב, לצד כמובן הרבה עבודה קשה.

זה אולי נראה זוהר ונוצץ, אבל זה לא ככה תמיד - וזה לגמרי בסדר.


אני אוהבת לעבוד קשה ולראות תוצאות, כי אז התוצר הרבה יותר מתוק, אבל לא תמיד זה מושלם.

הרבה סדנאות נדחו או התבטלו כי לא היו מספיק נרשמים, הצעות מחיר שנשלחו ולא נענו עד היום, רעיונות גדולים שנגנזו, תמחורים נמוכים, פחד מגביה, פחד מעליית מחירים בכלל. פרסומים שלא הניבו דבר, הרבה מאד תקציב שיווק שזרקתי סתם כי לא ידעתי מה לעשות איתו, מחיר כבד מאד ששילמתי בגין האימפולסיביות שלי וחוסר היכולת לתכנן דברים כמו שצריך וגם לא מעט דמעות שירדו ברגעים פחות נוצצים, שגם אותן קיבלתי בהבנה ואהבה. נטלי אומרת שקוראים לזה כאבי גדילה, יש בזה משהו מנחם.


גיליתי שהשם שלי מתחיל לייצא באז לא בהכרח חיובי, שלא כולם (להפתעתי התמימה) מתחברים אלי ואל מה שאני מביאה, ואז הבנתי ש"אם אין עליך ביקורת, כנראה שאתה לא מוצלח במיוחד", ואז בתוך כל הכאוס הזה החלטתי שהגיע הזמן להתבגר ולהודות בזה שגם אני צריכה יועצת שיווק.


הגעתי לנעמה סקג'ו נאור שהצליחה לקחת את כל מה שאני יודעת לתת ולהפוך את זה למודל של ממש, מודל השיווק שלי שיפרוץ ב-2018. איזה מזל שתפסתי את עצמי בזמן "והעזתי לבקש עזרה".


נעמה הצליחה להרגיע אותי, להשקיט אותי, ללמד אותי ליהנות גם מהדרך ולא רק מהתוצאה. לנשום, הו - לנשום! היא לגמרי לימדה אותי לנשום, ועל זה אני כל כך מודה לה. אין ספק שהיא הצליחה לבנות יחד איתי משהו שלא הייתי מצליחה לעשות לבד.

קחו עזרה, מקסימום תצליחו יותר!תחלמו בגדול, הכל אפשרי


לצד הדברים שפחות הצליחו, היו המון נקודות אור שהצליחו להוביל אותי קדימה גם כשלא הצלחתי לראות את הדרך. הצלחות קטנות וגדולות, כאלה שאפילו גרמו לי לבכות מהתרגשות ולתהות אם אני זו שגרמה לזה לקרות. זכיתי, בין היתר, להוציא לאור;


🤘 סדנאות שיווק לעשרות בעלות עסקים

🤘 סדנאות לבניית אסטרטגיה שיווקית

🤘 קורס "עיצוב זה פשוט"

🤘 חמישה מחזורים של סדנה לבניית דפי נחיתה

🤘 ליווים אישיים מהממים ומרגשים

🤘 שני מחזורים של סדנת כתיבה ושיווק מוצלחים

🤘 סדנת כתיבה שיווקית שהיתה להצלחה גדולה

🤘 לקוחות חדשים, כתיבה אינסופית, רעיונות שלא נגמרים

🤘 ייסדתי את קבוצת "באנו לעבוד" שממשיכה לפעול מידי חודש ויצרה כל כך הרבה עניין

🤘 פיתחתי ביחד עם נטלי הירש את סוף שבוע באנו לעבוד האדיר

🤘 והכי חשוב, תכ'לס, רגע לפני שהשנה הסתיימה - יצאתי לעצמאות!


ההחלטה המשמעותית והבוגרת ביותר שלקחתי

כבר כמעט שלוש שנים שהמחשבה על יציאה לעצמאות מתנגנת לי בראש. לפעמים היא היתה חזקה יותר, לפעמים פחות, אך בעיקר היא היתה שם. היא היתה שם כשהחלטתי לעזוב את מקצוע עריכת הדין ולקבל משמעות בקריירה שלי, היא לא עזבה כששיניתי פאזה והקמתי עסק קטן לסדנאות אפיה והיא למעשה ליוותה אותי גם ברגעים הטובים פחות, בהם חשבתי שאולי הגיע הזמן להתבגר, להפסיק לחלום ולשמור על מקום עבודתי.


עם יד הלב, כבר יותר מעשור שהמחשבה הזו מלווה אותי. אני זוכרת שכבר בצבא המפקד הישיר שלי אמר לי שהתפקיד קטן עלי, שאני חייבת להישאר, להתפתח ולעוף. אפילו הציעו לי ללמוד על חשבונם, אבל אני? פחדתי. פחדתי להתעורר יום אחד במשרד המהמם הזה כשאני כבולה בתנאים נוחים, אבל חסרת תשוקה. אז ברחתי, כמו שברחתי כמה שנים אחר כך רגע לפני שחתמתי על כניסתי למחלקת יעוץ וחקיקה בכנסת (שזה היה חלום חיי) ואפילו רגע אחרי שרצו שאשמש כיועצת פרלמנטרית. כן, בדיוק כמו שברחתי ביום שהמשרד שבו התמחתי בעריכת דין ביקש ממני לחזור אליו אחרי הבחינות.

תמיד מצאתי את עצמי בורחת ממחויבות בעבודה, כזו שעלולה לכבול אותי לכמה שנים טובות, רחמנא ליצלן, בארבע קירות.


ואז הבנתי, אני לא בנויה למקום עבודה סטטי, למקום שבו הדברים לא משתנים, אנשים לא מתחלפים וההוויה היא אותה הוויה, אתמול היום ומחר. אז החלטתי לעבוד במשרדי יעוץ, אבל גם שם הרגשתי תמיד שהמאהב שלי, העסק הקטן שלאט לאט פיתחתי, דורש ממני יותר, ציפה ממני ליותר, נתן לי יותר.


ובינתיים? המנגינה הפכה רועשת יותר, כמעט ולא השאירה לי אוויר לעצמי. הרגשתי איך אני נאכלת מבפנים, איך אני נשרפת בכל יום שעובר ואני ממשיכה לעשות משהו שהוא לא הייעוד שלי. גם כן ייעוד. אפילו לא ידעתי מהו, רק ידעתי שאני לא שם.

במקביל, שיתפתי את תחושותיי יותר ויותר, קיבלתי תמיכה ודחיפה קדימה ואז זה קרה. אזרתי מספיק אומץ, הבוס שלי, הכל כך מבין, בוגר ומהמם שהיה לי אי פעם הצליח להכיל אותי ואפשר לי לצעוד קדימה. כבר חודשיים שלמים שאני בתוך הבועה המהממת הזו, ופתאום? פתאום אני מרגישה שהקריירה שלי במקום הכי נכון שהוא יכול להיות.


אני עובדת יותר שעות, אני מרוויחה הרבה פחות, אבל אני מאושרת, ואני יודעת שזו רק ההתחלה.

רגע וקצת אחרי שחגגתי 30 אני נושמת לרווחה, פיו, זה קרה.


"ויש הרבה מה להרוס, הרבה מה להגשים, יאללה ילד קום מהקרשים, רוק 30..." טונה, רוק 30


תעופו על עצמכם, אתם גדולים!
#הצלחהעסקית #יועץשיווק #עזרהבעסק #לצאתלעצמאות

Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
No tags yet.
Follow Us
  • Facebook Basic Square